מכינה טכנולוגית - המכללה האיזורית צפת

מכינה טכנולוגית

דף הבית / בית ספר להנדסאים / מכינה טכנולוגית
תנאי קבלה

11 שנות לימוד

תוכנית הלימודים

תפקידה של המכינה הטכנולוגית לתת אפשרות ללימודים אקדמיים למי שלא יכול לעשות זאת עם ההישגים שצבר בתקופת לימודיו בתיכון, עם ציוני הבגרות הנוכחיים שלו וציון הפסיכומטרי. ההבדל בין מכינה טכנולוגית למכינה קדם אקדמית רגילה הוא שמכינה מסוג זה מכשירה את הסטודנט ללימודים אקדמיים במסלולים הטכנולוגיים השונים.
המכינות הטכנולוגיות בדרך מיועדות ללימודי הנדסאים, טכנאים וכדומה. מכינה מדעית, מכינה לטכנאים, מכינה ייעודית הן למעשה שמות נוספים למכינה להנדסאים. בדרך כלל, המכינות להנדסאים מכינות את המשתתפים ללימודי הנדסאי מוסמך או טכנאי. המכללות הרשאיות להכשיר אנשים לתפקידים אלה חייבות להיות מאושרות על ידי מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

מטרת המכינה

בכדי שהסטודנט לא יגיע לתחום הזר לו לחלוטין ויתחיל את השנה בחשש וברגל שמאל, המכינה להנדסאים מאפשרת לסטודנט להתוודע למקצוע הטכנולוגי ולחזק את הידיעות שלו במקצועות הבסיסיים, והטכנולוגיים שהם בעצם היסוד של תחומים כמו הנדסאי או טכנאי.
שלא כמו המכינות הקדם אקדמיות הרגילות או האוניברסיטאות, בדרך כלל, התעודה שתקבלו מהמכינה להנדסאים תוכל להתאים גם בקבלה למוסד לימודים טכנולוגי מקצועי אחר שאינו קשור למכללה המעבירה את המכינה. הרעיון המרכזי במכינה טכנולוגית, הוא פשוט לנטרל תלות בגורמים חיצוניים. כלומר, נתינת הזדמנות שווה והתחלה חדשה לכל אחד, מבלי להתחשב בהישגיו התיכוניים. בשנת הלימודים במכינה יקנו לסטודנט את המיומנויות והידע הבסיסי לו הוא נדרש בלימודי הנדסה במכללה. הקבלה למכללה תיקבע על פי ההישגים במכינה עצמה ולא לפי ציון הבגרות שלך או הבחינה הפסיכומטרית. כך שאם תשקיעו מאמץ במכינה הטכנולוגית, חלון הזדמנויות חדש נפתח בפניכם. אין יותר תירוצים !

על המגמה
לימודי ערב לאנשים עובדים
תגבורים ושיעורי עזר
קבוצות קטנות ויחס אישי
מתחילים ממש מההתחלה

במשך 2 סמסטרים (אוקטובר – יולי), מתחילים הסטודנטים במכינה ממש מהיסודות של מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית .

תחילת הלימודים: חודש אוקטובר (מיד לאחר החגים)

בגמר הלימודים, נדרש לעמוד בהצלחה במבחנים חיצוניים של מה"ט.

למסיימים תוענק תעודת סיום של מכינה טכנולוגית, הקבילה לכל בתי הספר הנדסאים בארץ (בכפוף לתקנון הקבלה הנהוגים במכללות שונות) הלימודים מתקיימים ע"י מרצים מנוסים, בעלי רקע בהוראה בכל הרמות.

עוד באותו עניין

הנחה בסך 80% על שכ"ל לחיילים משוחררים

* המימון תקף לחיילים משוחררים ולבוגרי השירות הלאומי במשך 5 שנים מתקופת השחרור.
* ההטבה לחיילים משוחררים ניתנת בהתאם לנהלי מה"ט וע"פ החוק לחיילים משוחררים.

  • המכללה שומרת לעצמה את הזכות לבצע שינויים בסגל ההוראה ובלוחות הזמנים מסיבות השמורות לה.
  • פתיחת הקורס / המגמה מותנית במספר מינימלי של נרשמים.
  • התוכנית נתונה לשינויים ט.ל.ח.
רוצה לשמוע יותר על תחום הלימודים
מלא את פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם:

מעוניין לקבל מידע שוטף מהמכללה
שלח
04-6927-750
התקשרו עכשיו
יש למלא את כל השדות באופן תקין!